WTA Štutgart: Dalje prošle Halep, Svitolina, Pliškova… – Sportklub

U petak su na WTA 500 turniru u nemačkom Štutgartu odigrani svi mečevi osmine finala, pa su poznati učesnici četiri meča koji će nam dati polufinaliste. Prolaz dalje u petak su obezbedile Simona Halep, Elina Svitolina, Karolina Pliškova, Arina Sabalenka i Jekaterina Aleksandrova.

Simona Halep, druga igračica sveta, prilično je lako odradila posao protiv Markete Vondrušove i slavila sa 6:1, 6:3, pa će u sledećem kolu igrati protiv Jekaterine Aleksandrove. Ruskinja je takođe u petak obezbedila četvrtfinale pobedom nad Belindom Benčić rezultatom 7:5, 6:1.

WTA Štutgart:

Svitolina je bila bolja od Anđelik Kerber 7:6 (4), 6:3, pa će sada igrati protiv Petre Kvitove.

Sabalenka je rezultatom 6:4, 6:2 porazila Anu-Lenu Fridsam i u četvrtfinalu igra protiv Anet Kontavejt.

Karolina Pliškova je posle velike borbe porazila Jelenu Ostapenko sa 2:1 (6:7 (7), 6:4, 6:3), pa će joj naredna protivnica biti prva igračica sveta Ešli Barti.

Turnir u Štutgartu pripada seriji WTA 500, a aktuelna šampionka je Petra Kvitova, koja je 2019. godine savladala Estonku Anet Kontavejt. U 2020. godini turnir nije odigran zbog početka pandemije koronavirusa.

Akciju iz Štutgarta pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Preuzeto sa: https://sportklub.rs/feed/

Admin

Read Previous

Dva spektakularna gola Mitjilenda u pobedi u derbiju (VIDEO) – Sportklub

Read Next

Katastrofalna greška i poklon odbrane Hetafea Barsi (VIDEO) – Sportklub