Votmor nakon igranja rukom i gola: Bilo je potpuno slučajno – Sportklub

Fudbaler Midlsbroa Dankan Votmor govorio je posle senzacionalne pobeda na Old Trafordu o spornoj situaciji iz koje je njegov tim postigao izjednačujući gol protiv Mančester Junajted.

Povezane vesti

Član Čempionšipa izjednačio je u 64. minutu kad je Dankan Votmor, samo dva minuta pošto je ušao u igru, proigrao Meta Kruksa. Ovaj je na drugoj stativi u padu ugurao loptu u gol za 1:1.

Međutim, usporeni snimak pokazao je da je Votmora pre asistencije lopta pogodila u ruku što sudija nije primetio, a VAR na ovom meču nije korišćen. Fudbaler Midlsbroa nije imao nameru da igra rukom, ali je njen položaj bio daleko od tela i stekao se utisak da je sudija Entoni Tejlor oštetio domaći tim.

[embedded content]

„Bio je potpuno slučajno. Lopta me je jednostavno pogodila u ruku“, rekao je Dankan Votmor posle meča.

Zanimljivo je da su on i strelac gola za Midlsbro Met Kruks svojevremeno bili polaznici fudbalske škole Mančester Junajteda.

„Neverovatno je to što sam ušao u igru i pomogao Kruksiju da izjednači. On i ja smo zajedno bili u mlađim kategorijama Junajteda. Zbog toga je taj gol još posebnije“, kazao je ovaj 27-godišnji momak, koji je imao 12 godina kada je napustio Old Traford.

Dankan Votmor je kasnije kao fudbaler Sanderlenda bio najpre omladinski, zatim i mladi reprezentativac Engleske. Član Midlsbroa je od 2020. godine.