Lacio je ostao bez trenera, pošto je Simone Inzagi prihvatio ponudu Intera. Klupa je upražnjena, a mnoga imena se pominju kao ozbiljni kandidati.
Pored gotovo standardnih imena koja se vrte u poslednje vreme oko mnogih klubova kao što je Mauricio Sari, ili bivši igrači rimskog kluba Siniša Mihajlović i Dejan Stanković, u pvi plan izbio je Andre Viljaš Boaš. Navodno portugalski trener je već sleteo u Rim i deluje da je veoma blizu preuzimanju kluba.
Viljaš Boaš je prošle sezone vodio Olimpik iz Marseja, a još je u karijeri bio trener Akademije, Porta, Čelsija, Totenhema, Zenita i Šangaj SIPG. Najveće uspehe ostvario je sa Portom sa kojim je osvojio prvenstvo, kup i Ligu Evrope 2011. i sa Zenitom sa kojim je osvojio prvenstvo i Kup Rusije.