• November 27, 2021

Vatromet golova u LA, poraz šampiona u Nju Džersiju – Sportklub

U velikom derbiju Istoka Nju Džersi Devilsi su kao gosti savladali aktuelnog dvostrukog šampiona Tampa Bej Lajtings 5:3. Mnogo golova viđeno je i u Los Anđelesu gde je Karolina savladala Kingse 5:4.

Tampa Bej je na početku druge trećine vodio 3:1. Golove su postigli Ruta, Marun i Hedman, dok je Šarangovič postigao gol za Devilse. A onda je usledio veliki preokret.

Posle samo 72 sekunda u trećoj deonici Merser je smanjio na 3:2, a u šestom minutu Vesi izjednačio na 3:3. Na isteku 10. minuta treće trećine Šarangovič je postigao drugi gol za vođstvo Devilsa 4:3.

Samo 32 sekunde kasnije Lajtingsi dobijaju veliku priliku za izjednačenje, ali Poan nije uspeo da realizuje penal. Napadali su, potpuno se otvorili da izbore produžetak, pa su i izvukli golmana. To je iskoristio Tatar da 76 sekundi pre kraja zatrese nebranjenu mrežu i postavi konačnih 5:3.

Kiša golova viđena je i u Los Anđelesu. Karolina Harikensi slavili su protiv Kingsa 5:4, a gol odluke postigao je Nekas 34 seunde pre kraja.