UŽIVO, OI 6. dan: Arunović ide ka finalu, veslači ostali bez medalje, padaju olimpijski rekordi

Budite uz Telegraf i danas i bodrite naše sportiste do novih medalja

Srpski sportisti na Olimpijskim igrama u Tokiju započinju svoj šesti dan takmičenja, sa odličnim bilansom od četiri osvojene medalje.

Nadamo se da je danas prilika da se nastave dobri rezultati i eventualno donesu nova odličja.

Prva će na vatrenu liniju 02.00 Zorana Arunović i Jasmina Milovanović u kvalifikacijama u malokalibarskom pištolju 25 metara, a nešto kasnije kreće prva borba za medalje.

U jutarnjim satima bodrićemo odbojkašice protiv Kenije od 07.20 časova, gde se sve sem ubedljive pobede ne dovodi u obzir, a onda poslastica za ljubitelje košarke veliki derbi u ženskoj košarci između naše zemlje i Španije od 10.20 časova

UŽIVO:

04.45 Američki plivač Kejleb Dresel koji juriša na više olimpijskih zlata u Tokiju počeo je svoj put. Kejleb je trijumfovao u prestižnoj trci na 100 metara slobodnim stilom, oborivši Olimpijski rekord.

04.20 Kineska plivačica Jufej Žang je osvojila zlatnu medalju i trku završila vremenom 2:03.86 što je novi olimpijski rekord, a stari je postavljen pre devet godina u Londonu.

APTOPIX Tokyo Olympics Swimming

David J. Phillip

04.00 Jasmina Milovanović je posle prvog kruga takmičenja na 16 mestu, s tim da treba da puca još 20 takmičara. Ona je ostvarila 287 krugova iz 30 metaka. U finale ulaze 8 najboljih.

03.04  U prve tri serije prve runde je Zorana Arunović je imala skor 296 i prvoplasirana je u svojoj kvalifikacionoj grupi. Nakon ovoga sledi brzo pucanje, pa nastup Jasmine Milovanović.

02.45 Zorana Arunović je posle prve serije pucanja od 3 x 10 metaka zauzima prvu poziciju. Čeka se nastup Jasmine Milovanović.

02.25 Šteta. Naš dvojac Miloš Vasić i Martin Mačković ostali su bez medalje na 2000 metara. Zauzeli su peto mesto

Srbija, Olimpijske igre, Tokio 2020, veslanje

Foto: Tanjug/AP

02.00 Zorana Arunović i Jasmina Milovanović izašle su na vatrenu liniju kvalifikacija pištolj 25 metara

01.30 Veslači Miloš Vasić i Martin Mačković spremaju se da napadnu medalju u disciplini dvojac bez kormilara na 2000 metara.

Uzdanica nam je naravno i Nina Radovanović u boksu, koja će se oko 6,39 po našem vremenu boriti za četvrtfinale protiv takmičarke iz Burundija, Ornele Haviarimane i biće favorit za pobedu.

Na “tatami” će i Aleksandar Kukolj, koji započinje put ka medalji protiv takmičara sa Fidžija, Tevite Takajave negde oko 06.30 časova po našem vremenu.

Navijaćemo i za Novaka Đokovića, koji će ponovo dva puta izaći na teren da se bori za Srbiju. Prvo će to učiniti u singlu protiv Keija Nišikorija za plasman u polufinale, a potom će se za istu fazu takmičenja boriti sa Ninom Stojanović u miks-dublu protiv Laure Zigemund i Kevina Kravica iz Nemačke. Prvi Novakov meč je na programu oko 10.00 časova, a drugi oko 13.15.

Olimpijske Igre, Naši u Tokiju-29.jul

Ilustracija: Nikola Jovanović

Za kraj će pobedu tražiti i vaterpolisti koji od 12.50 časova igraju protiv Australije.

Video: To je laž da bronza sija kao zlato, ali za Buluta vredi više od ugovora sa mnogo cifara!

/(Telegraf.rs)

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Preuzeto sa: https://www.telegraf.rs/rss

Admin

Read Previous

Šta je sve Zvezda dobila pobedom nad Kairatom i koliko je bodova donela srpskom fudbalu

Read Next

ISKLJUČENJA STRUJE ZA ČETVRTAK, 29. JUL – Beograduživo.rs