• January 23, 2022

Uživo: Novak lako do 1:1 u setovima – Sportklub

Novak Đoković i Mateo Beretini igraju na stadionu Artur Eš za mesto u polufinalu US opena, poslednjeg Gren slema u sezoni.

Biće to njihov treći međusobni duel. U prethodna tri slavio je srpski as. Prvi put Novak je ubedljivo savladao Beretinija na završnom Mastersu u Londonu 2019. godine u dva dobijena seta.

povezane vesti

Heris imao set loptu, a onda se raspao: Zverev u polufinalu

Mnogo teži zadatak Đoković je imao ove godine. Pobedio je Italijana prvo u četvrtfinalu Rolan Garosa 6:3, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5, a onda i u finalu Vimbldona 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, 6:3.

Na putu do četvrtfinala Đoković je savladao Danca Runea, Holanđanina Grikspora, Japanca Nišikorija i Amerikanca Bruksbija, dok je Italijan slomio otpor Šardija, Mutea, Ivaške i Otea.

Tok meča:

PRVI SET

Đoković se muči posle sigurnog početka na svoj servis. Propušta tri gem lopte i Beretini stiže do brejk prilike. Novak je neutrališe as udarcem. Ponovo nije Srbin iskorisrio šansu da povede 1:0, jer je napravio duplu grešku. Konačno posle dva dobra servisa osvaja prvi gem.

Dve greške Beretinija i Srbin stiže do 0:30. Međutim, brzo se Italijan konsolidovao i odličnim servisima izjednačuje na 1:1. Odličan servis gem za Novaka bez izgubljenog poena stiže do 2:1.

Odlična igra Đokovića u četvrtom gemu, dolazio je u tri navrata do izjednačenja, ali se Beretini izvukao sjajnim servisom i izjednačio na 2:2. Sada izjednačenje u Novakovom servis gemu. Italijan dobro igra sa osnovne linije, ne popušta u razmenama, međutim Đoković uspeva da reši ovaj gem u svoj korist za 3:2.

Dolazi Novak do prve brejk prilike u šestom gemu, posle tri greške Beretinija, međutim Italijan je spašava sjajnim servisom. Matea za sada u igru drži odličan početni udarac, koji ga izvlači iz neugodnih situacija. Sa druge strane Novak ga tera na greške u polju i dolazi do druge brejk loptu u dugačkom šestom gemu.

Ponovo servis ostavlja Beretinija u gemu. Nije Novaku dao nikakvu šansu. Ipak Novak ne popušta. Stiže do novog izjednačenja. Izvlači se Italijan i skor je 3:3.

I Đoković odlično servira. Ipak posle dve dugačke razmene, Beretini dobija drugu brejk šansu u setu. Spašava je Srbin četvrtim asom. Odličnim vinerom iz forhenda dolazi do još jedne prilike Italijan. Brutalnom odbranom Novak tera Italijana na grešku za izjednačenje, a onda dobija i naredna dva poena za 4:3.

Posle dva teška, jedan rutinski dobijen gem Beretinija za 4:4. Đoković na svoj servis gem dolazi do 40:0, a onda umesto da završi posao dopušta Italijanu dva poena. Ipak vodi 5:4 i na gem je od prvog seta.

Pritisak na Beretiniju. Novak dolazi do 30:30 sjajnom bekhend paralelom. Ipak Italijan odoleva i sa dva vezana poena dolazi do 5:5.

Velikom greškom prvi reket sveta Italijana dovodi do 15:30. Međutim i Srbina sjajno služi servis za 30:30. Italijan pogađa liniju za 30:40 i četvrtu brejk priliku u setu. Novak izlazi na mrežu, ali ga Beretini prolazi sjajnim forhendom i pravi prvi brejk u meču.

Italijan pun samopouzdanja, sve jače udara lopticu. Lako dolazi do 40:0. Međutim, Novak sjajnim riternom, a onda i uz pomoć Beretinija spašava sve tri. Ponovo servis, 214 kilometara na sat za prednost Beretinija. Greška Novaka i prvi set pripada šestom nosiocu posle sat i 17 minuta. Odličan meč za sada, Italijan je bio bolji u prelomnim trenucima.

DRUGI SET:

Novak sa nulom otvara drugi set, vodi 1:0. Beretinija pored servisa sjajno služi i forhend. Novak dolazi do 30:30, ali pravi veliku grešku. Ništa od brejk lopte, Mateo stiže do 1:1. Đoković mnogo sigurniji na svoj servis. Lako stiže do 40:0. Posle dva vezana poena za Beretinija, dobija gem za 2:1.

Preti ponovo srpski as. Posle sjajnog poena dolazi na 15:30, ali onda još jedna neshvatljiva greška za 30:30. Ipak odličan napad za brejk loptu, prvu u drugom setu. Konačno brejk! Početni udarac u drugom delu besprekoran. Vodi Novak 4:1.

Potpuna dominacija Đokovića. Tri vezane prilike za dupli brejk. Beretini spašava sve tri. Dolazi i do prednosti, ali ne popušta ni Novak. Veže ponovo dva poena za četvrtu brejk priliku u gemu. Propušta šansu još jednim lošim bekhendom. Sledi sjajan bekhend za petu šansu da oduzme servis rivalu.

Neće Beretini tako lako da preda drugi set. Spasio je i petu brejk loptu. Odužio se četvrti gem. Novo izjednačenje. Izvukao se Mateo, Novak vodi 4:2. Nisu Đokovića propuštene prilike izbacile iz koloseka. Lako stiže na gem do izjednačenja u setovima.

Novak ponovo ugrožava servis Beretinija. Set i brejk lopta za Srbina. Koristi je za egal u setovima.