• July 24, 2021

Sporting iz penala u 90+5. izbegao prvi poraz u sezoni – Sportklub

Fudbaleri Sportinga osvojili su bod na svom terenu protiv Belenenšeša, u 28. kolu Primeire, pogotkom Žovanea Kabrala iz jedanaesterca u 90+5. minutu – 2:2.

Do poslednjih trenutaka utakmice na Žoze Alvalade stadionu delovalo je da će Lavovi doživeti prvi poraz u sezoni, ali je dosuđena najstroža kazna u njihovu korist. Kabral je zatresao mrežu i sačuvao oreol nepobedivosti svog tima.

Gubio je lider Primeire sa 2:0 do 83. minuta – dvostruki strelac za goste bio je Kaseira u 13. i 54 – kada je Sebastijan Koates smanjio zaostatak i najavio ono što je usledilo u završnici.

Domaći tim je i u prvom poluvremenu imao jedanaesterac, međutim, Žoao Mario je bio neprecizan.

Ekipa Rubena Amorima ostaje lider prvenstva sa 70 bodova, sedam više od branioca titule Porta, uz meč više. Belenenšeš je 10. sa 31. poenom.

Na trećoj poziciji nalazi se Braga, koja je pobedom nad Boavištom (2:1) došla do 58 bodova.

Franseržo u 39. i Šporar u 82. doneli su preokret Bragi, pošto je Boavišta povela preko Pereza u 28. minutu. Gosti su od 54. igrali sa desetoricom zbog isključenja Poroza i to je uticalo na krajnji ishod.

U preostala dva meča, Maritimo – Rio Ave 1:0, Santa Klara – Moreirense 0:0.