• October 16, 2021

Put za Katar: Prvi kiks Brazila, Kolumbijci odoleli – Sportklub

U nedelju su na programu bila tri meča južnoameričke grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvu u Kataru, koje se održava krajem 2022. godine. Brazil prvi put od starta takmičenja nije zabeležio pobedu – Titeov „Selesao“ remizirao je na gostovanju u Barankilji protiv Kolumbije 0:0.

Brazilci su tokom čitavog duela imali problema da se povežu i ozbiljno piprete domaćima. Na kraju je čak Kolumbija bila ta koja je imala više udaraca ka golu rivala, ali ni oni nisu ozbiljnije pripretili golmanu Alisonu.

Brazil je ubedljivo prvi na tabeli sa 28 bodova, devet više u jedan meč više u odnosu na prvog pratioca Argentinu. U sledećem meču kvalifikacija Brazil u petak dočekuje Urugvaj. Kolumbija je za sada peta sa 16 bodova i nastavlja veliku bitku za plasman u Katar – četiri prvoplasirana tima idu direktno na Mundijal, dok će peti u baraž.

Venecuela je rezultatom 2:1 (1:1) posle preokreta bila bolja od Ekvadora. Poveli su gosti u 37. minutu posle penala koji je u gol pretvorio napadač Fenerbahčea Ener Valensija. Izjednačio je Darvin Maćis, ofanzivac Granade u 45+1. minutu, a Eduard Beljo donosi tri boda domaćima u 64. minutu.

Bila je ovo druga pobeda za Venecuelu, koja je i dalje na dnu tabele sa sedam bodova, a Ekvador je još na odličnom trećem mestu sa 16 bodova.

U prvom meču nedeljnog programa Bolivija je u La Pasu došla do pobede 1:0 (0:0) protiv Perua, uprkos činjenici da je u finišu ostala sa desetoricom igrča. Jedini gol na meču postigao je Ramiro Vaka u 83. minutu, a samo sedam minuta kasnije Henri Vaka jedobio direktan crveni karton.

Bolivija ima devet bodova, prekinula je seriju od tri poraza i u narednom kolu igra kod kuće protiv Paragvaja, a Peru ima 11 bodova i u sledećem meču sastaje se sa Argentinom u gostima.