Prvenac Fortune za beg iz zone ispadanja – Sportklub

Odigrane su još četiri utakmice sedmog kola Eredivizije. Fortuna Sitard ostvarila je prvu pobedu i to minimalnu na svom terenu protiv Ekselziora.

Trebalo je šest utakmica Fortuni da konačno dođe do pobede. Ali nije bilo uopšte lako.

Šta više, može se reći da je domaćin prešao pravu golgotu. Nikako nije uspevao da probije bedem gostiju, a u 77. minutu ostao je i sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Sentjensa.

Ipak, fortuna je pogledala istoimenu ekipu. Vita je u 87. minutu uspeo da zatrese mrežu i donese tri boda. Osim prve pobede, Fortuna je pobegla iz zone ispadanja.

Neverovatan meč odigran je u Valvajku. RKC je slavio ubedljivu pobedu protiv Kambura 5:1, iako su gosti poveli. U 17. minutu Jakobs je bio strelac. Već tada su imali igrača manje zbog direktnog crvenog kartona Hedemakersa u osmom minutu.

RKC je izjednačio u 32. minutu iz penala, a sudija je dao, doduše izvan terena, još jedan crveni karton gostima. Dobio ga je Henk de Jong. Ali ipak su do poluvremena gosti ostali sa devetoricom, pošto je u nadoknadi prvog dela crveni karton dobio Bangura. Jasno je bilo da Kambur u drugom delu čeka „punjenje“ a ono je krenulo tek od 77. minuta kada je Tol postigao autogol. Usledili su pogoci Bakalija, Bel Hasanija i Kramera.

U ostala dva susreta Sparta je u Roterdamu pobedila Groningen 2:1, a Vitese i Folendam odigrali su nerešeno 1:1.

Admin

Read Previous

Evrobasket 2025. godine ponovo u četiri zemlje: Jedan domaćin je veliko iznenađenje