• January 25, 2022

Porto za poluvreme srušio Benfiku, ispala Braga – Sportklub

Fudbaleri Porta savladali su u velikom derbiju osmine finala Kupa Portugala ekipu Benfike rezultatom 3:0.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, pošto je na Dragau domaćin poveo već u prvom minutu golom Evanilsona.

U sedmom minutu Zmajevi su postigli i drugi pogodak, a u strelce se upisao Vitinja.

Možda je moglo nešto da se promeni da gol Nunjeza u 17. minutu nije poništen, a čini se da je Benfika ovom odlukom, i pored VAR provere, donekle oštećena.

Benfika je igrala katastrofalno tokom prvog dela, a Evanilson je povisio na 3:0. Imali su domaći još nekoliko prilika koje nisu iskoristili, a tračak nade za Benfiku bilo je isključenje Evanilsona u drugom minutu sudijske nadoknade.

Ništa se nije u odnosu snaga promenilo ni u drugom poluvremenu, a i sa igračem manje Porto je osigurao plasman u četvrtfinale.

Samo je u 84. minutu Otamendijev gol poništen jer je u začetku akcije u ofsajdu bio Seferović. Otamendi je dobio i drugi žuti karton u četvrtom minutu nadoknade.

Ni tu nije bio kraj – gol koji je Porto postigao u sedmom minutu nadoknade poništio je VAR zbog ofsajda.

Ranije tokom dana, Mafra je pobedom 3:1 eliminisala Moreirense, Rio Ave je nakon produžetaka i penala pobedio Belenenseš (1:1 – 5:6), aVizela je priredila iznenađenje i minimalnom pobedom eliminisala Bragu.