Porto ubedljiv u derbiju uz autogol Pepea – Sportklub

Fudbaleri Porta u derbiju osmog kola prvenstva Portugalije pobedili su Bragu rezultatom 4:1.

Povezane vesti

Ekipa sa „Dragao“ stadiona nanela je prvi poraz Bragi u šampionatu i sada dele drugu poziciju sa po 19 bodova. Lider je Benfika koja ima maksimalan učinak u sedam odigranih utakmica.

Porto je do odlaska na odmor imao dva gola prednosti – golove su postigli Evanilson u 32. i Eustakio u 34. minutu, dok su se u drugom poluvremenu u strelce upisali Brazilac Pepe u 63. i Galeno u sudijskoj nadoknadi vremena.

Iskusni portugalski reprezentativac Pepe je u 55. minutu upisao autogol. Braga je meč završila sa desetoricom zbog isključenja Mateusa u 84. minutu.

Marko Grujić je od 76. minuta bio u postavi Porta, a u drugom poluvremenu u dresu gostujućeg tima bio je Uroš Račić.

Sporting je u Lisabonu pobedio Žil Visente 3:1 pogocima Morite u 16, Pedra Gonsalvesa u 22. i Ročinje u 82. minutu. Strelac za goste bio je Navaro u 90+3 minutu.