• September 28, 2021

Porto i Grujić bliži LŠ: Petarda na Dragau u mreži Farensea – Sportklub

Fudbaleri Porta savladali su ekipu Farensea sa ubedljivih 5:1, dok je Moreirense kao gost bio bolji od Portimonensea 2:1 u utakmicama 32. kola portugalske Primeire.

Porto je na Dragau lako izašao na kraj sa Farenseom, koji je od 30. minuta imao i igrača manje (isključen Francuz Aoašerija). Plavo-beli su tada već vodili sa 3:0 golovima Taremija (6 penal), Tonija Martineza (14) i Luisa Dijaza (20). Do kraja meča rutinski su odradili posao. Terimi je u drugom poluvremenu postigao svoj drugi gol (59), a na 5:0 je povisio Žoao Mario (84). Gosti su u samo finišu stigli do utešnog pogotka, strelac je bio Lisa (89).

Marko Grujić je bio u startnoj postavi Porta. Sredinom prvog poluvremena zaradio je žuti karton, a zamenjen je u 63. minutu.

Ovom pobedom Porto se dva kola pre kraja učvrstio na drugoj poziciji, koja direktno vodi u Ligu šampiona.

Porto sa utakmicom više ima 74 boda, sedam više od Benfike na trećem mestu, ali i pet manje od vodećeg lisabonskog Sportinga, koji se nalazi pred šampionskom promocijom.

U drugoj utakmici igranoj u ponedeljak Moreirense je kao gost pobedio Portimonense sa 2:1.  Za Moreirense je ceo meč odigrao Lazar Rosić. Njegov tim se nalazi na sedmoj poziciji sa 40 bodova, dok je Portimonense na 12. mestu sa 34.