Poro junak Lavova: San o Ligi šampiona još živi – Sportklub

Lisabonski Sporting uspeo je posle dosta drame da dođe do pobede u susretu 17. kola portugalskog šampiona protiv Vizele 2:1.

Muči se Sporting, ali i dalje diše. I dalje drži korak za makar trećim mestom, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Nije idealna pozicija, Porto, Braga, a posebno Benfika deluju neuhvatljivo. Ali sve bi bilo još teže da nije ostvarena pobeda.

A visila je. Lavovi su se mučili i tek u 59. minutu su poveli. Strelac je bio Pedro Gonkalveš. Međutim, Mendes u 75. minutu donosi šok na stadionu Žoze Alvalade, a Vizeli 1:1. Taj rezultat je bio na snazi sve do duboke nadoknade. A onda u petom minutu Sporting dobija penal, a precizan sa 11 metara bio je Pedro Poro, inače asistent kod prvog gola. Tim golom Sporting je došao do pobede, koja ga drži na četiri boda manje od trećeplasiranog Porta, uz utakmicu više.

U drugoj utakmici dana Aruka je ubedljivo savladala Portimonense 4:0.