Poketino objasnio zašto je na poluvremenu zamenio Mesija – Sportklub

U petak je na programu bio derbi francuskog prvenstva, a Pari Sen Žermen je rezultatom 2:1 bio bolji od aktuelnog prvaka Lila. Pažnju javnosti zaokupila je činjenica da je trener Parižana Maurisio Poketino na poluvremenu zamenio šestostrukog osvajača Zlatne lopte – Lionela Mesija.

Preokret „Svecima“ u drugom poluvremenu pogocima su doneli Markinjos i Anhel Di Marija, kojem je asistirao Nejmar.

Preokret PSŽ protiv Lila, Mesi zamenjen na poluvremenu

Mesi je imao povredu i morali smo da sačekamo. Pričali smo sa doktorom i rekli smo da je bolje da Leo ne igra u drugom poluvremenu, da to bude mera opreza. Nije mogao da nastavi, ali nije u pitanju veliki problem. Biće spreman za sledeću utakmicu“, izjavio je posle meča Maurisio Poketino.

Mesija je zamenila klasična „devetka“ – Mauro Ikardi, a novinare je zanimalo da li timu više odgovara da igra sa jednim „pravim“ centarforom.

Ne mislim da nam je nedostatak napadača u provm poluvremenu bio problem. Jednostavno, Lil nas veoma dobro poznaje. Nismo ‘hranili’ loptama naše napadače i nismo uspostavili kontrolu nad utakmicom. Ne bih rekao da pozicija jednog igrača pravi tako velike razlike“, rekao je trener tima iz francuske prestonice.

Posle ove pobede PSŽ je prvi na tabeli sa deset bodova više od prvog pratioca Lansa, koji ima i odigranu utakmicu manje. U narednom kolu Poketinova ekipa gostovaće Bordou.