Fudbaleri Crvene zvezde zahvaljujući raspletu u engleskoj Premijer ligi neće morati da učestvuju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Čelsi i Liverpul su u poslednjem kolu uspeli da obezbede mesto u najjačem klupskom takmičenju Evrope, a razloga za zadovoljstvo imali su i navijači sprskog prvaka.
Naime, pobednik Lige šampiona ima zagarantovano mesto i sledeće sezone, bez obzira na ishod u nacionalnom prvenstvu, a kako je Čelsi ranije izborio mesto u finalu postojala je mogućnost da kao petoplasirani u Premijer ligi postane šampion Evrope.
U tom slučaju ostali timovi u borbi za LŠ pomerili bi se unazad za jedno mesto i crveno-beli bi kvalifikacije morali da počnu od prvog kruga.
Potencijalni rivali srpskog prvaka su makedonska Škendija, Dinamo Tbilisi, Slovan iz Bratislave, Žalgiris, Flora, Budućnost iz Podgorice, Linkoln, Kairat, Linkoln, Omonija i Riga.
Žreb je 15. juna, a prvi mečevi su 20. i 21. jula.