• January 25, 2022

Petarda Famalikaoa protiv Boavište – Sportklub

Fudbaleri Famalikaoa pobedili su Boavištu na strani sa 5:2 u meču 11. kola Primeire.

Izuzetno efikasan meč u Portu otvorio je Brazao golom u trećem minutu. Već u 16. su gosti vodili sa 2:0 zahvaljujući Banzi, da bi Musa u 44. vratio nadu domaćinu.

Samo dva minuta kasnije Penetra je bio precizan za 3:1 pre nego što je Banza ponovo zatresao mrežu u 48. i praktično rešio pitanje pobednika.

Boavišta je deset minuta kasnije ostala sa desetoricom zbog isključenja Kanona, što je Famalikao iskoristio da servira petardu preko Rodrigeša u 72.

Konačan rezultat postavio je Enži u 77, a domaćin je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Abaskala u nadoknadi.

Famalikao je 12. na tabeli sa 10 bodova. Boavišta je deveta sa 11.

Duel Žil Visentea i Aruke završen je 1:1. Arsenio je pogodio za goste u 16, a Navaro za domaće u 47. minutu.

Žil Visente ima 13 poena na osmom mestu, Aruka je 11. sa 10.