• January 25, 2022

Penali odlučili: Njujorčani su šampioni MLS – Sportklub

U nedelju uveče po srednjoevropskom vremenu odigrana je najveća fudbalska utakmica u SAD – MLS kup. Ekipa Njujork Sitija postala je novi šampion pošto je u uzbudljivom meču posle izvođenja penala bila bolja od Portland Timbersa na gostujućem terenu. Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1.

Ovo je prva titula za Njujork Siti u klupskoj istoriji.

Delovalo je da će Njujorčani lakše završiti posao. Vodili su od 41. minuta kada je Argentinac Valentin Kasteljanos, najbolji strelac šampionata, doveo Njujork u vođstvo. Bio je to njegov 22. gol u sezoni.

Njujork siti

Međutim, u samom finišu utakmice, u poslednjim sekundama je izjednačenje timu iz Oregona doneo Čileanac Felipe Mora. U produžecima nije bilo pogodaka, pa su se izvodili penali.

Tragičari su upravo Mora i njegov kolega Valeri, čije je šuteve (prvi i drugi u penal-seriji) odbranio golman Njujork Sitija Šon Džonson, koji je potom dobio i nagradu za najkorisnijeg igrača finalnog duela. Za nove šampione penal je promašio Morales, a ključni jedanaesterac realizovao je Kalens u petoj seriji.