Ože-Alijasim zakazao duel sa Alkarazom – Sportklub

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim plasirao se u četvrtfinale US Opena.

Kanađanin je u meču osmine finala bio bolji od Amerikanca Frensisa Tijafoa nakon četiri odigrana seta. Slavio je Ože-Alijasim rezultatom 4:6, 6:2, 7:6, 6:4.

U meču koji je trajao tri sata i 28 minuta Tijafo je dobio prvi set koji je trajao skoro sat vremena. Napravio je Amerikanac brejk u prvom gemu i nakon toga uspeo da odoli svim napadima i spase sve brejk lopte sa kojima se suočio te osvoji prvi set.

Ože-Alijasim je u drugom setu slomio Tijafoa u šestom gemu. Vezao je četiri osvojena gema, napravio dva brejka i iskoristivši drugu set loptu došao do izjednačenja.

U trećem setu prve brejk lopte videli smo u desetom gemu na servis Tijafoa koji je spasao dveset lopte, a zatim još jednu u 12. gemu nakon čega je set otišao u tajbrejk koji je odlučen samo jednim minibrejkom razlike u korist Kanađanina.

Ože-Alijasim je već u prvom gemu četvrtog seta došao do brejka, sapaso je u narednom gemu tri brejk lopte i potvrdio tu stečenu prednost koju je čuvao do kraja meča i plasmana u četvrtfinale.

U narednom kolu očekuje ga okršaj sa, sada već miljenikom publike, Karlosom Alkarazom koji nastavlja svoj san na US Openu.

Admin

Read Previous

Opet nema spavanja zbog Novaka: Evo kada Đoković igra sa Bruksbijem u osmini finala US Opena