• January 25, 2022

Neverovatno – počeli sa 9 igača (dva golmana), primili sedam, prekid u 47. minutu!

Duel 12. kola portugalske Primeire, između Belenenšeša i Benfike, prekinut je u 47. minutu, pri rezultatu 0:7. Domaća ekipa ostala je sa šestoricom fudbalera na terenu i nije bilo uslova za nastavak meča u Oeirašu.

Belenenšeš je počeo meč sa svega devetoricom fudbalera, među kojima su dvojica bili golmani. Prethodno, čak 17 prvotimaca i članova stručnog štaba bilo je pozitivno na kovid testu.

Fudbaleri obe ekipe i službena lica izašli su na teren i pozdravili publiku sa zaštitnim maskama na licima.

Benfika je do odmora stekla prednost od neverovatnih 7:0, ali kad je domaći tim, zbog povreda, ostao još bez trojice fudbalera, sudija Mota bio je prinuđen da odsvira kraj. Igralo se svega dva minuta u drugom poluvremenu…

Ako je uopšte bitno, Kau je u prvom minutu poslao loptu u sopstvenu mrežu i najavio goleadu gostiju. Pogađali su potom Nunjez tri, Seferović dva puta, Veigl, jednom za 0:7.

Famalikao je prethodno na domaćem terenu izgubio 0:3 od Portimonensea, dok je Aruka sa 2:1 pobedila Boavištu.

Benfika je pobedom preuzela prvo mesto, sa 31 bodom. Portimonense je peti sa 20, Aruka deveta sa 13, Boavišta 11. sa 11, a Belenenšeš 16. sa osam poena.