MLS: Het-trik Morgana, preokret Filadelfije – Sportklub

Fudbaleri Njujork Red Bula, Nju Inglanda, Sporting Kanzas Sitija i Filadelfija ostvarili su pobede u utakmicama MLS šampionata.

Njujork Red Bul je u gostima savladao Toronto rezultatom 4:1 i sa maksimalnih šest bodova posle dva kola na vrhu je Istočne konferencije.

Trostruki strelac za ekipu iz „Velike jabuke“ bio je Luis Morgan u 17, 24. i 40. minutu, a Aron Long je mrežu rivala pogodio u 42. minutu. Jedini gol za Kanađane upisao je Hesus Himenes u 35. minutu.

Nju Ingland je pogotkom Španca Karlesa Hila u nadoknadi prvog poluvremena pobedio Dalas, a jedini gol u trijumfu Sporting Kanzas Sitija protiv Hjustona postigao je Remi Valter u 60. minutu.

Filadelfija je u gostima savladala Montreal 2:1. Domaći su poeli u 32. minutu pogotkom Finca Lasija Lapalainena, ali su Alehandro Bedoja u 53. i Danijel Gazdag u 56. minutu preokrenuli.