• January 23, 2022

Medvedev nastavio poteru za Noletom, samouništenje Alkaraza – Sportklub

Rus Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale mastersa u Parizu nakon što je posle preokreta savladao Sebastijana Kordu.

Drugi igrač sveta pobedio je Amerikanca posle nešto manje od dva časa igre rezultatom 4:6, 6:1, 6:3.

Povezane vesti

Medvedev, koji i dalje ima šansu da prestigne Novaka Đokovića i godinu završi na prvom mestu ATP liste, u borbi za plasman u polufinale će se sastati sa Igom Gastonom koji je u neverovatnom meču, na momentu u fudbalskoj atmosferi, eliminisao Karlosa Alkaraza – 6:4, 7:5 za sat  i 45 minuta.

Dvadesetjednogodišnji Korda, trenutno 39. igrač sveta, odlično je odigrao prvi set, a nakon što je u četvrtom i šestom gemu spasao ukupno četiri brejk lopte, u devetom je oduzeo servis Medvedevu za 5:4 i ubrzo poveo sa 1-0.

Neočekivano izgubljeni set nije poremetio drugog tenisera sveta. Medvedev je napravio brejk u drugom gemu, potom i u šestom za 5:1 i lako taj deo meča priveo kraju.

Rus je dominirao i u odlučujućem setu, uz dva oduzeta servisa došao je do ogromnih 5:2, Korda je ribrejkom smanjio na 5:3, ali je Medvedev u sledećem gemu overio mesto u četvrtfinalu.

Dvadesetjednogodišnji Gaston, trenutno 103. na ATP listi, do glavnog žreba došao je kroz kvalifikacije i potom je do mesta u četvrtfinalu sve mečeve dobio u tri seta.

Alkaraz je u prvom setu vodio 3:1, u drugom čak 5:0, ali je Francuz uspeo da se izdigne i uz veliku podršku sa tribina ostvari najveći trijumf u karijeri.

Završnicu turnira iz Pariza gledajte na kanalima Sport Kluba.