• October 16, 2021

Martines zna uzrok poraza: Pre vremena mislili o finalu – Sportklub

Selektor Belgije Roberto Martines kaže da je njegov tim odigrao fantastično prvo poluvreme, ali da se u nastavku mnogo opustio i da je to doprinelo porazu od Francuske u polufinalu Lige nacija.

Belgijanci su vodili rezultatom 2:0 posle prvih 45 minuta i potom dopustili Galskim petlovima da preokrenu i slave sa 3:2.

Povezane vesti

Prvo poluvreme je bilo fantastično. Igrali smo sa mnogo samopouzdanja. U drugom smo se poremetili, kao da smo počeli previše da razmišljamo u finalu već u tim trenucima. Mislili smo da smo se već plasirali. Dozvolili smo Francuskoj da se vrati i pobedi nas„, rekao je Martines.

Pobednički gol Francuske postigao je Teo Ernandes u 90. minutu.

Okrutan način da izgubiš. Teško je prihvatiti takav poraz. Ipak, moramo da se okrenemo meču za treće mesto protiv Italije i svim narednim utakmicama do Svetskog prvenstva u Kataru sledeće godine. Ima još 13 meseci, svaka utakmica je prilika da postanemo bolji„, zaključio je Španac.

Meč za treće mesto u Ligi nacija, kao i finale između Francuske i Španije, igraju se u nedelju uz prenos na našim kanalima.