Maritimo se bori, Famalikao strepi – Sportklub

Odigrane su još tri utakmice 17. kola portugalskog šampionata. Važne pobede ostvarili su Maritimo i Žil Visente, dok je Famalikao na svom terenu odigrao samo 0:0 protiv Rio Avea.

Bori se Maritimo grčevito za opstanak. Ali i dalje se bori. Uspeli su da zabeleže veoma važnu pobedu protiv Eštorila, koji je takođe u donjem domu minimalnim rezultatom.

Jedini gol postignut je na samom početku meča u trećem minutu. Strelac je bio Rene. Iako je Maritimo od 59. minuta igrao sa čovekom manje zbog crvenog kartona Žoaoa Alfonsa, uspeo je da zadrži prednost i osvoji važna tri boda.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je i Žil Visente i to u gostima. Savladano je najprijatnije iznenađenje Kasa Pia 3:1 i na tabeli se Žil Visente izjednačio sa Famalikaom, koji je na svom terenu odigrao samo 0:0 protiv Rio Avea.