• June 12, 2021

LŠ: PSŽ skinuo Kil sa trona, na F4 i Alborg – Sportklub

Rukometaši Kila neće braniti titulu prvaka Evrope koju su osvojili na finalnom turniru u Kelnu, jer su u četvrtfinalnom dvomeču bolji bio PSŽ.

Tim iz Pariza je u gostima poražen sa 31:29, ali je na svom parketu, posle sjajne igre u drugom poluvremenu slavio sa 34:28. Tokom prvog dela, vodila se ravnopravna borba, a Kil je imao prihvatljivih, minus jedan – 15:16.

Međutim, sredinom drugog poluvremena, PSŽ je pojačao stepen agresivnosti u odbrani, usledila je serija lakih golova iz tranzicije, tim iz glavnog grada Francuske je pobegao sa 29:24, a zatim ljubomorno čuvao stečeni kapital do kraja meča. Kil se borio, ali nije uspeo ni da pripreti.

Prevagu na tasu PSŽ doneli su Elohim Prandi sa devet, Nedim Remil sa sedam i Dilan Nahi sa šest golova. Kod Kila, raspoloženi za igru u napadu, bili su Sander Sagosen sa sedam, Harald Reinkind sa četiri, odnosno Domagoj Duvnjak i Rune Damke sa po tri gola.

Plasman na finalni turnir obezbedio je i Alborg koji je poražen od Flensburga sa 33:29, ali je sačuvao prednost iz prvog meča – 26:21.

Alborg je na poluvremenu vodio sa 16:14, ali su problemi usledili u nastavku. Flensburg je vodio sa 26:20, 27:21, 29:24, ali je Alborg uspeo da u neizvesnoj završnici stigne do poraza od četiri gola razlike, odnosno do velikog slavlja zbog plamana na finalni turnir.

U ostalim mečevima četvrtfinala, koji su na programu 20. maja, snage će odmeriti Vesprem i Nant (prvi meč 28:32), odnosno Barselona i Meškov Brest (33:29).