• February 27, 2024

Kompletna lista dobitnika Emmy nagrade: Koja TV ostvarenja su se istakla na 75. manifestaciji?

Sinoć je održana 75. dodela Primetime Emmy nagrada u Peacock pozorištu u Los Anđelesu, a TV serije Succession i The Bear su osvojile najveći broj nagrada – obe po ukupno 6.

Uprkos kontroverzama i kritikama publike, Anthony Anderson, glumac i producent ABC-ove serije Black-ish, bio je ovogodišnji voditelj prestižne ceremonije, a u nastavku teksta, pogledajte ko su sve dobitnici Emmy nagrade, kao i zvezde koje su održale najemotivniji govor.

Dobitnici Emmy nagrade: Koja TV ostvarenja su se istakla na 75. manifestaciji?

Najveći broj nominacija, čak 27, imala je serija Succession, HBO drama/komedija koja istražuje temu borbe za moć unutar porodičnog medijskog konglomerata.

Sledeća na listi po broju nominacija bila je još jedna HBO serija – The Last of Us, dramsko TV ostvarenje o zombi apokalipsi adaptiranoj prema popularnoj video-igri, sa impresivne 24 nominacije, dok je The White Lotus (HBO) takođe imao značajan broj nominacija – ukupno 23.

Ko je osvojio najveći broj nagrada?

Serija Succession je za svoju četvrtu i poslednju sezonu odnela željenu nagradu za izuzetnu dramsku seriju po treći put, a glumci Matthew Macfayden, Sarah Snook i Kieran Culkin su dobili Emmy nagrade za izuzetne nastupe u seriji.

Serija The Bear je osvojila prestižnu nagradu za najbolju komediju, Jeremy Allen White je kući poneo nagradu za najboljeg glavnog glumca, a Ayo Edebiri i Ebon Moss-Bachrach su osvojili nagrade za najbolju/najboljeg sporednu glumicu i glumca.

Netflixova serija Beef takođe je jedan od velikih pobednika, osvojivši 5 nagrada uključujuči i prestižna odlikovanja za najbolju limitiranu seriju, najbolju glumicu u limitiranoj seriji sa Ali Wong i najboljeg glumca u limitiranoj seriji sa Stevenom Yeunom.

Među drugim dobitnicima našli su se Niecy Nash-Betts za ulogu u Monster: The Jeffrey Dahmer Story, Jennifer Coolidge za ulogu u HBO seriji The White Lotus i Quinta Brunson, koja je imala jedan od najemotivnijih govora večeri tokom svog preuzimanja nagrade za TV ostvarenje Abbott Elementary.

Zašto je dodela Emmy nagrada održana tek u januaru 2024?

Podsetimo se, najveća televizijska dodela nagrada obično se održava sredinom septembra, ali je zbog štrajkova holivudskih pisaca i glumaca održana usred sezone filmskih i TV priznanja (ubrzo nakon Zlatnog globusa i Critics Choice Awards, kao i neposredno pre dugoiščekivanog objavljivanja nominacija za Oskara).

Televizijska akademija je uzela u obzir sva ostvarenja koja su imala premijeru između 1. juna 2022. i 31. maja 2023. godine, a mnogi pobednici odabrani su još u avgustu, tako da ne treba da čudi lista pobednika na kojoj se nalaze neka od sada već starijih TV ostvarenja.

Kompletna lista pobednika

Outstanding drama series

“Andor”

“Better Call Saul”

“The Crown”

“House of the Dragon”

“The Last of Us”

“Succession” POBEDNIK

“The White Lotus”

“Yellowjackets”

Outstanding comedy series

“Abbott Elementary”

“Barry”

“The Bear” POBEDNIK

“Jury Duty”

“The Marvelous Mrs. Maisel”

“Only Murders in the Building”

“Ted Lasso”

“Wednesday”

Outstanding limited series

“Beef” POBEDNIK

“Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

“Daisy Jones & the Six”

“Fleishman Is in Trouble”

“Obi-Wan Kenobi”

Outstanding lead actor in a drama series

Jeff Bridges, “The Old Man”

Brian Cox, “Succession”

Kieran Culkin, “Succession” POBEDNIK

Bob Odenkirk, “Better Call Saul”

Pedro Pascal, “The Last of Us”

Jeremy Strong, “Succession”

Outstanding lead actress in a drama series

Sharon Horgan, “Bad Sisters”

Melanie Lynskey, “Yellowjackets”

Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

Bella Ramsey, “The Last of Us”

Keri Russell, “The Diplomat”

Sarah Snook, “Succession” POBEDNIK

Outstanding supporting actor in a drama series

F. Murray Abraham, “The White Lotus”

Nicholas Braun, “Succession”

Michael Imperioli, “The White Lotus”

Theo James, “The White Lotus”

Matthew Macfadyen, “Succession” POBEDNIK

Alan Ruck, “Succession”

Will Sharpe, “The White Lotus”

Alexander Skarsgård, “Succession”

Outstanding supporting actress in a drama series

Jennifer Coolidge, “The White Lotus” POBEDNIK

Elizabeth Debicki, “The Crown”

Meghann Fahy, “The White Lotus”

Sabrina Impacciatore, “The White Lotus”

Aubrey Plaza, “The White Lotus”

Rhea Seehorn, “Better Call Saul”

J. Smith-Cameron, “Succession”

Simona Tabasco, “The White Lotus”

Outstanding lead actor in a comedy series

Bill Hader, “Barry”

Martin Short, “Only Murders in the Building”

Jason Segel, “Shrinking”

Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Jeremy Allen White, “The Bear” POBEDNIK

Outstanding lead actress in a comedy series

Christina Applegate, “Dead to Me”

Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Quinta Brunson, “Abbott Elementary” POBEDNIK

Natasha Lyonne, “Poker Face”

Jenna Ortega, “Wednesday”

Outstanding supporting actress in a comedy series

Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Ayo Edebiri, “The Bear” POBEDNIK

Janelle James, “Abbott Elementary”

Sheryl Lee Ralph, “Abbott Elementary”

Juno Temple, “Ted Lasso”

Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

Jessica Williams, “Shrinking”

Outstanding supporting actor in a comedy series

Anthony Carrigan, “Barry”

Phil Dunster, “Ted Lasso”

Brett Goldstein, “Ted Lasso”

James Marsden, “Jury Duty”

Ebon Moss-Bachrach, “The Bear” POBEDNIK

Tyler James Williams, “Abbott Elementary”

Henry Winkler, “Barry”

Outstanding lead actor in a limited series or TV movie

Taron Egerton, “Black Bird”

Kumail Nanjiani, “Welcome to Chippendales”

Evan Peters, “Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

Daniel Radcliffe, “Weird: The Al Yankovic Story”

Michael Shannon, “George & Tammy”

Steven Yeun, “Beef” POBEDNIK

Outstanding lead actress in a limited series or TV movie

Lizzy Caplan, “Fleishman Is in Trouble”

Jessica Chastain, “George & Tammy”

Dominique Fishback, “Swarm”

Kathryn Hahn, “Tiny Beautiful Things”

Riley Keough, “Daisy Jones & the Six”

Ali Wong, “Beef” POBEDNIK

Outstanding supporting actor in a limited series or TV movie

Murray Bartlett, “Welcome To Chippendales”

Paul Walter Hauser, “Black Bird” POBEDNIK

Richard Jenkins “Dahmer -Monster: The Jeffrey Dahmer Story”

Joseph Lee, “Beef”

Ray Liotta, “Black Bird”

Young Mazino, “Beef”

Jesse Plemons, “Love & Death”

Outstanding supporting actress in a limited series or TV movie

Annaleigh Ashford, “Welcome To Chippendales”

Maria Bello, “Beef”

Claire Danes, “Fleishman Is In Trouble”

Juliette Lewis, “Welcome To Chippendales”

Camila Morrone, “Daisy Jones & The Six”

Niecy Nash-Betts, “Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story” POBEDNIK

Merritt Wever, “Tiny Beautiful Things”

Outstanding reality/competition series

“The Amazing Race”

“RuPaul’s Drag Race” POBEDNIK

“Survivor”

“Top Chef”

“The Voice”

Outstanding talk series

“The Daily Show with Trevor Noah” POBEDNIK

“Jimmy Kimmel Live!”

“Late Night With Seth Meyers”

“The Late Show with Stephen Colbert”

“The Problem with Jon Stewart”

Outstanding scripted variety series

“A Black Lady Sketch Show”

“Saturday Night Live”

“Last Week Tonight With John Oliver” POBEDNIK

Outstanding writing for a drama series

Jesse Armstrong, “Succession” POBEDNIK

Beau Willimon, “Andor”

Sharon Horgan, Dave Finkel and Brett Baer, “Bad Sisters”

Gordon Smith, “Better Call Saul”

Peter Gould, “Better Call Saul”

Craig Mazin, “The Last of Us”

Mike White, “The White Lotus”

Outstanding writing for a limited or anthology series or movie

Lee Sung Jin, “Beef” POBEDNIK

Joel Kim Booster, “Fire Island”

Taffy Brodesser-Akner, “Fleishman is in Trouble”

Patrick Aison and Dan Trachtenberg, “Prey”

Janine Nabers and Donald Glover, “Swarm”

Al Yankovic and Eric Appel, “Weird: The Al Yankovic Story”

Outstanding directing for a drama series

Mark Mylod, “Succession” POBEDNIK

Benjamon Caron, “Andor”

Dearbhla Walsh, “Bad Sisters”

Peter Hoar, “The Last of Us”

Andrij Parekh, “Succession”

Lorene Scafaria, “Succession”

Mike White, “The White Lotus”

Outstanding variety special (live)

“Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium” POBEDNIK

“The Apple Music Super Bowl LVII Halftime Show Starring Rihanna”

“Chris Rock: Selective Outrage”

“The Oscars”

“75th Annual Tony Awards”

Outstanding writing for a comedy series

Christopher Storer, “The Bear” POBEDNIK

Bill Hader, “Barry”

Mekki Leeper, “Jury Duty”

John Hoffman, Matteo Borghese and Rob Turbovsky, “Only Murders in the Building”

Chris Kelly and Sarah Schneider, “The Other Two”

Brendan Hunt, Joe Kelly and Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Outstanding directing for a comedy series

Christopher Storer, “The Bear” POBEDNIK

Bill Hader, “Barry”

Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Mary Lou Belli, “The Ms. Pat Show”

Declan Lowney, “Ted Lasso”

Tim Burton, “Wednesday”

Pročitajte i ovo: Crvena je bila boja večeri na dodeli Emmy nagrada, a ovo su najbolja modna izdanja

Naslovna fotografija: instagram.com/justjared

Milica Nešić

Preuzeto sa: https://wannabemagazine.com/feed/

Vinkmag ad

Admin

Read Previous

Crvena je bila boja večeri na dodeli Emmy nagrada, a ovo su najbolja modna izdanja

Read Next

Мајка и ћерка из Србије данима заробљене на Реиниону због урагана “Белал”