• January 25, 2022

Kiks Eštorila – Sportklub

Odigrane su tri utakmice subotnjeg programa 11. kola portugalskog šampionata. Portimonense i Vitorija Gimaraeš zabeležili su pobede dok su Vizela i Eštoril odigrali 1:1.

U Portugaliji kada je neko četvrti, iza čuvene velike trojke, to se smatra maltene kao osvajanje trofeja. Osim ako nije u pitanju Braga.

Ove sezone praktično od početka na tu poziciju, kao najprijatnije iznenađenje zaseo je Eštoril. Međutim, mogao bi uskoro da izgubi laskavu poziciju, koja inače vodi u Evropu, pošto je odigrao samo 1:1 protiv Vizele.

Pride je spasavao remi jer je Vizela vodila od 53. minuta golom Samua. Ipak, samo 15 minuta kasnije Klovis je izjednačio. Ali nije uspeo gost da dođe do sva tri boda. Sada je četvrti sa 20 bodova, ima samo bod više od Brage uz utakmicu više.

U preostala dva meča Portimonense je pobedio nekadašnjeg šampiona Belenenseš 2:0, dok je Vitorija u Gimaraešu savladala Moreirense 2:1.