Kecmanoviću srpski derbi, protiv Argentinca u 1/8 finala – Sportklub

Miomir Kecmanović je u srpskom derbiju prvog kola turnira u Buenos Ajresu pobedio Lasla Đerea rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 1:6 i 6:1.

Peti međusobni duel između reprezentativaca Srbije trajao je sat i 42 minuta, a 22-godišnji Kecmanović je upisao četvrti trijumf u petom međusobnom duelu protiv četiri godine starijeg rivala.

Povezane vesti

Trenutno 64. igrača sveta u drugom kolu očekuje meč sa domaćim predstavnikom Francisko Serundolom (107) koji je bio bolji od sunarodnika Fakunda Banjisa 7:5, 6:2.

Kecmanović je realizovao pet od osam brejk lopti, dok je Đere tri puta oduzeo servis protivniku iz sedam pokušaja.

Đere, trenutni 56. na ATP listi, napravio je brejk za 2:0, ali je Kecmanović osvojio naredna četiri gema i potom bez problema osvojio set. U drugom setu Šere je dominirao, poveo je sa 5:0 i sve je bilo jasno, a neizvesnosti nije bilo ni u odlučujućem.

Mladi srpski teniser je u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu, potom i u šestom za 5:1.

Iskusni Španac Fernadno verdasko (201. na ATP listi) je posle dva časa igre eliminisao kvalifikanta Iga Deliena iz Bolivije 6:4, 3:6, 6:1. Tridesetosmogodišnjaka u drugom kolu očekuje duel sa Alberotm Ramosom ili Tijagom Monteirom.

Ranije danas Dušan Lajović se izvukao protiv Benoe Pera.

Prvi nosilac je Karper Rud, a drugi Dijego Švarcman.