Hiro je heroj Majamija – Sportklub

Košarkaši Majamija zabeležili su pobedu na svom terenu protiv Nju Orleansa 100:96.

Pravi duel dva tima koja imaju legitimne ambicije da igraju plej-of. I zauzimaju pozicije koje vode u doigravanje. Na kraju ipak je slavio Majami, kome je za nijansu i bila potrebnija pobeda.

Bolje su krenuli gosti, koji su brzo došli do dvocifrene prednosti (16:6). Istu su držali tokom čitave prve deonice. Nastavili su i u istom stilu i u drugoj četvrtini i razliku popeli do +16 (41:25).

Ali onda je usledila serija Hita 16-6 i na poluvreme otišao u podnošljivom miusu od svega šest poena (47:41). U trećoj četvrtini nastavio je Majami da smanjuje prednost i prvi put došao do vođstva sredinom ove deonice (65:63). Ipak, Pelikansi su uspeli da u finišu treće četvrtine ponovo dođu do prednosti i pred poslednjih 12 minuta dođe do +3 (72:69).

Rezultatska klackalica trajala je do sredine poslednjeg kvartala, a onda je Majami počeo da navodi utakmicu na svoju vodenicu. U finišu meča prvi put su došli do razlike veće od jednog koša (88:84). U penal završnici domaćin je sačuvao ovu prednost i na kraju došao do pobede.

Kod pobednika najistaknutiji bio je Tajler Hiro sa 26 poena i osam skokova, dok su Ben Adebajo i Džimi Batler imali po 18 poena, a Adebajo je dodao i devet skokova, a Kajl Lauri je zabeležio 17 poena. Na drugoj strani takođe 17 poena zabeležio je Marfi, dok je Jonas Valančijunas imao dabl dabl od 14 poena i 16 skokova.