• November 29, 2023

Gudurić 0/8 za tri, Jan i De Kolo u autu… Fener u finalu – Sportklub

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Turske i u borbi za titulu sastaće se sa Anadolu Efesom.

Ekipa iz Istanbula je u četvrtom meču polufinalne serije pobedila Pinar Karšijaku u Izmiru 78:76 i slavila ukupnim rezultatom 3-1.

Povezane vesti

Fenerbahče je u većem delu utakmice bio bolji rival, u finišu treće četvrtine zahvaljujući trojkama Kenana Sipatija obezbedili su maskimalnih 12 poena prenosti (59:47), ali Karšijaka je imala odgovor.

Tim trenera Ufuka Sardiže je serijom 17:2 preokrenuo rezultat i poveo 64:61, međutim, Fener je uspeo da izdrži veliki pritisak i najviše zahvaljujući Melihu Mahmutogluu overi plasman u finale. Važne poene u finišu postigao je i Marko Gudurić, koji nije bio na nivou nekih prethodnih izdanja.

Pobeda ekipe Igora Kokoškova je utoliko značajnija ako se zna da je Jan Veseli u drugoj četvrtini povredio zglob, dok je Nando de Kolo u trećoj dobio udarac u nos i više se nisu vraćali u igru.

Mahmutoglu je bio najefikasniji sa 21 poenom, Danilo Bartel je postigao 11, uz 8 skokova, De Kolo 9, Sipahi 8, a Gudurić 4 (1/4 za dva, 0/8 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 5 skokova i 2 asistencije za 30 minuta.

U poraženoj ekipi Majkl Henri je imao 19 poena, Rejmar Morgan 15, Toni Tejlor 11, a Onuralp Bitim 10.

Finalna serija će početi sledeće nedelje zbog obaveza Efesa na Fajnal foru Evrolige.

Preuzeto sa: https://sportklub.rs/feed/

Vinkmag ad

Admin

Read Previous

PRIJAVA ZA 3000 DINARA – DO KAD TRAJE I KAKO SE PRIJAVITI? – Beograduživo.rs

Read Next

Čekinato eliminisao Bedenea u Parmi, ispao i Sonego – Sportklub