Dva gola Suareza za titulu Nasionala (VIDEO) – Sportklub

Fudbaleri Nasionala u finalu plej-ofa prvenstva Urugvaja posle produžetaka pobedili su Liverpul iz Montevidea rezultatom 4:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u 50. minutu Nasional je poveo golom Luisa Suareza. Izjednačenje Liverpulu doneo je Tijago Vesino u 69. minutu, ali je njegova ekipa u finišu ostala sa desetoricom na terenu zbog isključenja Federika Pereire.

Treidesepetogodišnji Suarez je u 97. minutu po drugi put u odlučujućoj utakmici matirao protivničkog golmana, a potom je Emanuel Giljoti sa još dva gola doneo ubedljivu pobedu timu popularnom timu iz Montevidea.

Suarez je bio šampion Holandije sa Ajaksom, prvak Španije sa Barselonom i Atletiko Madridom.

Nasional je 49. put u istoriji šampion urugvaja, treći u poslednje četiri godine, a uspešniji je samo Penjarol, koji ima 51 trofej.