Čudesna Modena okrenula Peruđu, u nedelju jači i za Leala – Sportklub

Odbojkaši Modene savladali su Peruđu u njihovoj dvorani “Pala Barton” i poveli sa 2:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa. Predvođeni čudesnim Nimirom (39 poena), puleni Andree Đanija su od 0:2 stigli do velikog trijumfa – 3:2.

Meč je obilovao uzbuđenjima i preokretima, a na kraju je, kao i mnogo puta do sada, odlučen jednom loptom, pa je s pravom poneo epitet „Klasika“.

Mogla je i Modena da dobije prvi set, da je realizovala bar jednu od dve vezane set-lopte, ali su domaći serijom od 4:0, 22:24 pretvorili u vođstvo – 26:24.

Povezane vesti

U drugom periodu, sve do rezultata 23:22 vladala je potpuna neizvesnost. Ipak, poslednja dva poena pripala su Peruđi i činilo se na isteku prvog sata meča, da ekipa Nikole Grbića ide ka maksimalnoj pobedi i vođstvu u ovoj seriji.

Međutim, već na početku trećeg perioda, bilo je jasno da neće biti tako. Oslabljena Modena (i na ovom meču bez suspendovanog Leala), pojačala je servis. Bilo je grešaka, ali i direktnih asova. Proigrao je i Holanđanin Van Garderen, koji se pridružio neumornom Nimiru i sjajnom tandemu Bruno – Ngapet.

Poveli su gosti sa 6:2, a na 11:5 Nikola Grbić je iskoristio i drugi tajm-aut. Međutim, tu nije bio kraj Peruđinim mukama. Servisima Bruna, Modena je nanizala osam poena (6:19) i domaćin je do kraja ovog perioda igre samo sprečio katastrofu.

Bila bi ova priča potpuno drugačija da je Peruđa iskoristila jednu od dve meč lopte u završnici četvrtog seta, kada su imali i dve kontre za pobedu. Međutim, puno propuštenih prilika domaćih, gosti su znali da kazne, a sjajnu rolu u tim trenicima imao je i srpski as Dragan Stanković.

U taj-brejku, povela je Modena 2:0 i prednost nije ispuštala do kraja. Bilo je 7:4, pa 9:5, a na 14:11 stigle su i meč lopte. Domaćin je anulirao dve, ali je treću u neopisivo slavlje gostujućih igrača i male grupe navijača Modene, pretvorio junak ovog susreta Abdelaziz Nimir.

On je na kraju meča upisao 39 poena (!), uz napad od 59 % (56-33) i pet asova. Ngapet je dodao 21 poen, a Van Garderen 13. Sjajan doprinos imao je i Dragan Stanković sa osam poena. Gostima nije smetalo ni to što su načinili čak 40 grešaka, od čega 33 sa servisa!

U poraženom timu Kamil Rihlicki je osvojio 20 poena, a Vilfredo Leon 18, uz neverovatan podatak da nije imao nijedan as servis! Metju Anderson je stao na 12 poena.

Četvrti meč ove serije na programu je u nedelju u Modeni, kada će domaćin imati i prvu meč loptu za finale. „Žuto-plavi“ će na tom susretu biti jači za Joandija Leala, kome ističe suspenzija.