Cicipas kroz tri seta sa Iznerom do polufinala – Sportklub

Stefanos Cicipas savladao je Džona Iznera i zakazao polufinalni duel sa Danilom Medvedevim.

Dva sata i 22 minuta igre i tri seta bila su potrebna sedmom igraču sveta, a četvrtom nosiocu na mastersu u Sinsinatiju da savlada Džona Iznera. Na kraju, Cicipas je pobedu upisao rezultatom 7:6, 5:7, 6:3.

Bez brejka, pa i brejk šanse uz jedan prekid zbog kiše prvi set je Cicipas u svoju korist rešio u taj brejku.

U drugom setu su, ali tek u 11. gemu, viđene prve set lopte. Imao ih je Izner koji je treću pretvorio u brejk i nakon toga svojim servisom uveo duel u treći set.

U odlučujućem setu na brejk loptu čekalo se do osmog gema kada je do prednosti i vođstva 5:3 došao Cicipas. Nakon toga je svojim servisom završio posao.

U polufinalu ga čeka duel sa prvim igračem planete, Danilom Medvedevim.

Mečeve iz Sinsinatija pratite ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.