• September 16, 2021

Braga “prosula” 2:0, pa došla do tri boda u 90+5. – Sportklub

U petak je započelo treće kolo portugalske Primeire – Braga je pobedila Moreirense posle drame, a Aruka je slavila protiv Famalikaoa.

Braga je u uzbudljivom duelu pobedila kao gost Moreirense 3:2 (2:0) i došla do druge pobede u prvenstvu. Vodili su gosti posle prvih 45 minuta golovima Martinsa i Medeirosa, ali u nastavku Moreirense dolazi do poravnanja pogocima Vitorije u 80. minutu iz penala i Paulinja u 83. minutu.

Ipak, gosti dolaze do pobede pogotkom Horte u 90+5. minutu

Čitav meč u poraženom sastavu odigrao je srpski defanzivac Lazar Rosić.

Braga posle tri kola ima šest bodova, a u sledećoj rundi dočekuje Vitoriju Gimaraeš. Moreirense ima jedan bod i u sledećem kolu igra protiv Belenenseša.

Aruka je na domaćem terenu rezultatom 2:1 (0:1) posle preokreta savladala Famalikao, koji je vodio od 23. minuta golom Rodrigeš do Našimenta. Međutim, novi prvoligaš iz Porta dolazi do obrta u nastavku i osvaja tri boda posle golova Basa iz penala u 66. i Silve u 89. minutu.