Bakljada, kasni početak i na kraju remi Sent Etjena i Anžea – Sportklub

Početak duela Sent Etjena i Anžea u 11. kolu Lige 1 kasnio je više od pola sata zbog novog divljanja navijača na stadionima u Francuskoj. Završen je remijem 2:2.

Igrači su bili spremni za početak, ali su ih desetine ubačenih baklji ponovo vratile u svlačionicu pa je početak meča kasnio više od pola sata.

Pregovarali su predstavnici Lige 1 sa lokalnim vlastima o eventualnom odlaganju meča, ali je na kraju odlučeno da se meč igra, a navijači su upozoreni da će i najmanji incident označiti prekid duela.

Anže je poveo nakon pola sata igre golom Ismeala Traorea. Usledila je sedam minuta kasnije i VAR kontroverza jer je neko od defanzivaca gostiju igrao rukom u kaznenom prostoru, ali sudija nije dosudio penal za Sent Ejten.

Anđelo Fulđini je u 56. minutu udvostručio prednost Anžea da bi domaćin smanjio zaostatak u 61. sjajnim golom Vahbija Kazrija iz slobodnog udarca.

Izgledalo je da će Anže odneti sva tri boda, ali je u trećem minutu nadoknade Mikel Nade sjajno skočio nakon dobrog centaršuta i glavom postigao odličan gol za 2:2.

Anže sada na četvrtom mestu na tabeli ima 17 bodova iz 11 utakmica, Sent Etjen je poslednji sa svega pet bodova.