• November 27, 2021

Bajern silan, Đedović dobar, skroman učinak Jaramaza – Sportklub

Bajern je i u 8. kolu nemačke BBL lige potvrdio ulogu favorita, savladavši u gostima tim Getingena 80:66. A na ostalim susretima, odigranim u nedelju, postignuti su ovi rezultati: Ulm – Alba 66:71, Kemnic – Hajdelberg 67:64, Vircburg – Frankfurt 78:83.

Bajern je skoro celu utakmicu sa Getingenom kontrolisao rezultat, a u četvrtoj četvrtini dominirao, konstantno bio u dvocifrenom vođstvu do maksimalnih „plus 24“. U timu trenera Andree Trinkijerija Dešon Tomas je upisao 18 poena, 4 skoka i 4 asistencije, Nihad Đedović 15 poena i 4 skoka, a Ognjen Jaramaz je za 17 i po minuta uknjižio 4 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Kamar Boldvin je za Getingen postigao 17 poena i imao 2 asistencije.

Alba je uz mnogo muke došla do trijumfa nad Ulmom u gostima. Domaći su konstantno bili u vođstvu, imali su 9 poena viška na poluvremenu i u istom ritmu igrali i u nastavku, sve dok Berlinci nisu napravili preokret, posle čega se ušlo u produžetak.

U dodatnih 5 minuta gosti su bili bolji i sigurniji i zasluženo osvojili pobedničke bodove.

Markus Erikson je za Albu zabeležio 20 poena i 2 skoka. U ekipi Ulma Kristijano Felicio je imao dabl-dabl učinak, 15 poena i 13 skokova, a Fedor Žugić je za 22 minuta ubacio 10 poena i dodao 2 skoka.

Kemnic je izborio tesnu pobedu nad Hajdelbergom, predvođen Niklasom Vimbergom, koji je meč završio sa 15 poena i 9 skokova, a Ivan Karačić je za 11 minuta upisao 6 poena i 5 skokova.

Frankfurt je posle oscilacija u prvom poluvremenu meča sa Vircburgom stabilizovao igru i stigao do pobede. Brankou Badio iz pobedničke ekipe je postigao 19 poena i imao 6 asistencija, a za Vircburg po 15 poena uknjižili su Tomaš Gielo i Desi Rodrigez, koji je imao i 3 skoka. Njihov saigrač Filip Stanić je za 16 minuta upisao 8 skokova i 3 skoka.

Tabela: Bajern, Bon 6-2, Ludvisburg, Kemnic, Kralshajm, Alba, Hamburg 5-3, Bamberg 5-4, Getingen 4-3, Ulm, Hajdelberg 4-4, Bajrot 3-4, Gisen, Sintainiks, Vircburg 3-5, Braunšvajg 2-6, Frankfurt 2-6, Oldenburg 2-7.